Žinios iš jaunimo mokyklų. Kėdainių jaunimiečiai dalyvauja dar viename tarptautiniame projekte

2013 12 KSJM Makedonija1Praėjusių metų gruodžio mėnesį Kėdainių suaugusiųjų ir jaunimo mokyklos psichologė Inga Klimakova važiavo į Makedoniją. Šioje šalyje vyko programos „Veiklus jaunimas“ tarptautiniai mokymo kursai „Social capital generations“. Mokymuose dalyvavo 19 šalių atstovai. Mokymų metu dalyviai turėjo galimybę įgyti žinių apie jaunimo mainų projektus, bendrauti ir mokytis tarptautinėje komandoje, pristatyti savo organizacijos ar grupės veiklą potencialiems projektų partneriams.

Tarptautinių mokymo kursų metu pristatyta ir įgyvendinta įvairialypė programa: pateikta esminė informacija apie programą „Erasmus +“, individuali ir mokymosi grupėje patirtis, projektų įgyvendinimui reikalingos žinios ir įgūdžiai, pagrįsti neformaliojo švietimo patirtimi ir projektų veiklos kokybės standartais, suteikta galimybė įvairių šalių organizacijoms užmegzti tarptautinius ryšius. „Social capital generations“ mokymo kursai Makedonijoje – tai dar viena galimybė Kėdainių suaugusiųjų ir jaunimo mokyklai dalyvauti tarptautiniuose projektuose.

Mokymo kursų metu tai pat organizuotos „Tarpkultūrinės naktys“ – vakarai, skirti kiekvienos šalies organizacijų pristatymui. Buvo suorganizuotos įvairios ekskursijos – dalyviai grožėjosi Makedonijos sostine Skopje, aplankė istorinį Makedonijos kovų muziejų, kitas žymias miesto vietas, skanavo tradicinių valgių, susipažino su nacionalinių makedonų šokių ir dainų ypatumais.

„Pasaulis yra knyga, ir tie, kurie nekeliauja, skaito tik pirmąjį jos puslapį“ (Šventasis Augustinas).

 

2013 12 KSJM Makedonija3

Komandinis darbas „Voratinklis“

2013 12 KSJM Makedonija4

Skopje miesto aikštė

2013 12 KSJM Makedonija5

Archeologijos muziejus


Tekstas ir nuotraukos: 

Tarptautinių mokymo kursų Makedonijoje dalyvės, Kėdainių suaugusiųjų ir jaunimo mokyklos Jaunimo skyriaus psichologės Ingos Klimakovos