Žinios iš jaunimo mokyklų. Kėdainiai: stažuotės Vokietijoje įspūdžiai

productive learningKėdainių laikraštyje „Rinkos aikštė“ savo įspūdžiais apie Berlyne vykusį seminarą „Įvadas į produktyvųjį mokymąsi“  dalijasi Kėdainių suaugusiųjų ir jaunimo mokyklos Jaunimo skyriaus vedėja Gitana Stasytienė. Pateikiame straipsnio tekstą:

Europos produktyviojo mokymosi instituto vadovas Holger Mirow ir patyrę dėstytojai Michael Käselau bei Antje Karras pristatė, kaip vykdomas produktyvusis mokymasis Vokietijoje, supažindino su pedagoginiais (edukaciniais) tikslais,  produktyviojo mokymosi ugdymo programa ir metodologija. Taip pat dvi dienas lankėmės mokyklose ir mokinių praktikos vietose, turėjome galimybę susipažinti, su praktišku produktyviojo mokymosi modelio įgyvendinimu Berlyne, diskutuoti su pedagogais ir mokiniais.  

Kėdainių suaugusiųjų ir jaunimo mokykloje jau antrus metus įgyvendinamas projektas „Alternatyvusis ugdymas“ ir mokoma pagal produktyviojo mokymosi modelį. Projektą vykdo Švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo aprūpinimo centras. 

Mokykloje sukurta produktyviojo mokymosi klasė, kurioje mokosi 12 dešimtos klasės mokinių. Mokiniai 22 valandas per savaitę mokosi mokykloje, o 9 valandas pasirinktose praktinio mokymo vietose Kėdainių miesto ir rajono įstaigose atlieka produktyviojo mokymosi mokytojų Violetos Ramanauskaitės ir Lauros Paulauskienės parengtas užduotis. 

Pati projekto idėja kilo iš Niujorko, o nuo 1996 m. produktyvusis mokymasis plačiai pradėtas taikyti Vokietijos mokyklose.

Laikraščio „Rinkos aikštė“ informacija