Rekomenduojame: filmas „Atjungimas“ („Disconnect“)

 Disconnect posterPeržiūrėję savo partnerių, projekto „Lyderių laikas“, rekomenduojamą filmą „Atjungimas“ („Disconnect“, JAV, 2012 m.), nuoširdžiai siūlome pažiūrėti jį ir Jums, mūsų tinklalapio skaitytojai.

Tai filmas apie grupę žmonių, ieškančių ryšių šiuolaikiniame internetiniame pasaulyje. Tai trys istorijos, kurios susijusios su interneto įtaka žmonių bendravimui. Filmo kūrėjai didelį dėmesį skyrė patyčių mokykloje problemai.

Skaityti daugiau...

Niujorko "City-As-School" - mokykla mieste

201304 NC kongresas28Tęsiame pasakojimus apie neįprastas pasaulio mokyklas. Jūsų dėmesiui – informacija apie Niujorko mokyklą „City-As-School“, davusią pradžią produktyviojo mokymosi idėjai, šiuo metu įgyvendinamai ir Lietuvoje.

Visas miestas – mokykla (angl. City-as-School, CAS) yra vienas iš Niujorko švietimo departamento patvirtintų alternatyvių vidurinių mokyklų tipų. Šio tipo mokyklos atsirado 1972 metais siekiant patenkinti vaikų, kurie mokosi per asmeninę patirtį, poreikius. Mokykloje mokosi 17–21 metų jaunuoliai, atvykę iš penkių miesto rajonų valstybinių, privačių ir parapijos mokyklų.

Ugdymo procesas, apimantis ir profesinę veiklą, organizuojamas bendradarbiaujant su daugiau kaip 400 Niujorko miesto įstaigų (vadinamųjų išteklių centrų). Čia, kaip ir klasėje, mokoma matematikos, istorijos, anglų kalbos, gamtos mokslų ir kitų dalykų pagrindų.

Skaityti daugiau...

Alternatyviosios mokyklos. Pažintis su „Summerhill“

summerhillTęsiame pažintį su įvairiomis Europos ir pasaulio alternatyviojo ugdymo mokyklomis. Šį kartą – apie Jungtinėje Karalystėje įsikūrusią „Summerhill“ mokyklą.

„Visi padaryti nusikaltimai, visa tvyranti neapykanta, visi sukelti karai gali būti sumažinti iki nelaimingo įvykio“, – rašė „Summerhill“ mokyklos įkūrėjas Alexanderis Sutherlandas Neillas.

Šiandien visame pasaulyje švietimo sritis nuolat keičiasi – kaip iš gausybės rago joje randasi vis daugiau testų, egzaminų ir įgytinų kompetencijų. Regis, tai šiuolaikinė tendencija, kai vertinimas ir kompetencijos apibrėžia patį švietimą.

Jeigu visuomenė kurią nors žmonių grupę vertintų taip, kaip vertina savo vaikus, tai būtų laikoma žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių pažeidimu. Tačiau daugeliui pasaulio vaikų įprasta tikėtis tokio elgesio iš tėvų, mokyklos, kurioje mokosi, ir visuomenės, kurioje gyvena.

Skaityti daugiau...

Virtualios mokyklos ir koledžai

VM virselisBeveik visi mokyklą arba koledžą supranta vienodai – tai vieta, į kurią moksleiviai eina mokytis. O kaipgi tie, kuriems paprasčiausiai sunku nusigauti į mokymosi vietą? Kaip tada, jeigu jie bijo mokyklos, serga arba negali nuvykti mokyklon dėl kitos priežasties? Kaip būna su tais, kurie nori mokytis tokių dalykų, kurių jų vietos mokykloje arba koledže nedėsto, arba įkalintais jaunuoliais, kurie nori mokytis toliau arba įgyti aukštesnį išsilavinimą, kad turėtų daugiau galimybių sėkmingai susitvarkyti gyvenimą? 

Dalijamės tinklalapio http://www.virtualschoolsandcolleges.info informacija apie virtaulias mokyklas ir koledžus, kurie tampa vis didesnę svarbą įgyjančia alternatyva tokiems moksleiviams.

Skaityti daugiau...

50 išskirtinių koledžų, apie kuriuos vertėtų žinoti kiekvienam netradiciškai mąstančiam studentui

logo-BestCollegesOnlineRenkatės, kur studijuoti? Galbūt tinklalapio www.bestcollegesonline.com medžiaga apie geriausius JAV koledžus padės apsispręsti?

Kai sprendžiama, kur geriausia įgyti išsilavinimą, deja, ne visi koledžai gali pasiūlyti panašias galimybes ar sudaryti vienodas sąlygas, ypač jeigu esate ypatingas, įdomus ir netradiciškai mąstantis jaunuolis arba norite mokytis išskirtiniame koledže. Nors yra daugybė tradicinių ir netgi internetinių koledžų, surasti tokį, kuris atitiktų ypatingus jūsų poreikius, gali būti nelengvai įkandamas riešutėlis. Šią užduotį įveikti būtų kur kas paprasčiau, jeigu dėmesį sutelktumėte į tuos koledžus, kurie skirti būtent netradiciniams studentams ir suteikia išskirtines ugdymosi galimybes. Todėl parengėme į tokius studentus orientuotų geriausių koledžų sąrašą. Šios švietimo įstaigos siūlo alternatyviuosius kursus, darbą ir studijas leidžiančias suderinti programas, lankstų studijų grafiką, savarankiškas studijas ir daugybę kitų ypatingų, tačiau priimtinų galimybių, itin praversiančių neįprastai mąstančiam studentui, norinčiam suderinti studijas koledže su sparčiu gyvenimo ritmu ar intensyviu darbo grafiku. Ne kiekvienas čia pristatytas koledžas jums tiks, bet tikimės, kad šis sąrašas padės būsimiems studentams susidaryti bendrą vaizdą apie siūlomas programas ir galimybes, iš kurių tinkamiausią variantą galės išsirinkti kone kiekvienas.

Skaityti daugiau...

Produktyvusis mokymasis

Mokymasis mokykloje ir praktikos vietose. Motyvacijos stokojantys jaunuoliai teorines žinias ir praktinius įgūdžius įgyja ne tik klasėje, bet ir individualiai parinktose įmonėse.
Skaityti daugiau...

Tinklinis bendradarbiavimas

„Vieno langelio" principas mokykloje. Atvejo koordinatorius, konsultuodamasis su įvairių sričių specialistais ir socialiniais partneriais, sprendžia mokinio problemą ir suteikia jam reikiamą pagalbą.
Skaityti daugiau...

Komunikacinis modelis

Su mokiniais ne tik kalbama, bet jie išgirstami ir suprantami. Mokykloje pagerinama komunikacija tarp visų jos bendruomenės grandžių: vaikų, tėvų, pedagogų, pagalbos specialistų.
Skaityti daugiau...

sc logo2